Veliler İçin

Günlük ve Haftalık Bildirimler

Velilerimiz her gün çocuklarının her bir derse katılım düzeylerine, ruh haline, yemek ve uyku durumlarına ilişkin yazılı olarak “ günlük rapor” ile bilgilendirilirler.

Her hafta cuma günü velilere bir sonraki haftanın “saatlik ders programı” ve “yemek menüsü” gönderilir. Her veli çocuğunun saat kaçta, nerede, hangi etkinliği yaptığını ve hangi davranışları kazanmasının hedeflendiğini bilir. ***Aylık üstünkörü programların okul öncesi çağdaki çocuğun takibi için yetersiz olduğu aşikardır.
Aylık ve Dönemlik Bildirimler

Velilerimize çocuklarına oyun içinde uygulanan gelişim testlerinin sonuçları, kurgusal oyunlara katılma biçimleri (davetle, kendiliğinden, kurucu olarak), oyun oynama biçimleri (etkin, karşılıklı, birlikte, parallel, yönlendirici, uyum sağlayan) belli periyotlarda bildirilir. Bu bildirimler yılda 2 kez yapılacak portfolio sunumları ile desteklenir.

Yuvamızda 24 saat kayıt alan kamera sistemi mevcuttur ve veliler dilediğinde ya da gerektiğinde canlı ya da geriye dönük izleme yapabilirler.
Düzenli yazılı psikolg bilgilendirmeleri ve seminerleri dışında veliler randevu alarak çocuğunu tanıyan ve gözlemleyen kurum psikoloğumuzla ücretsiz özel görüşme gerçekleştirebilirler.
Veli Katılım Etkinlikleri
Katılım günlerimizde her velinin bize bir katkı getirmesi istenir . İlgi, yetenek ya da mesleki birikiminiz doğrultusunda çocuklarımıza “uçakları tanıtabilir” ya da “reçel yaptırabilirsiniz”.

Velilerimiz kimi zaman okulda başlayıp evde tamamlanacak etkinliklere ortak edilecek, kimi zaman çocuklarıyla birlikte sunum hazırlayacaklardır.

Yuvamızda anneanne-babaanne günleri mevcuttur. Bu günlerin tarih ve saati önceden belirlenecektir.

 

Bebek Bakım ve Eğitim Hizmetimiz
Neon yuva, çalışan annelerin bebeklerinin bakımı ve eğitimine profesyonel bir çözüm getiriyor;

* Evde bakıcı ya da büyükanne ile büyümekten çok daha güvenli ve verimli bir ortamda; akran iletişimini öğrenebileceği bir grup içinde gelişimini sürdürme imkanı.

* 4 bebek kontenjanlı butik sınıf.

Onlara sevgi ve bakım veren ve tek işi onlarla ilgilenmek olan bir bakıcı, ayrıca eğitim ihtiyaçlarını karşılamak adına(günde 2 saat)bir öğretmen eşliğinde etkinlik uygulamaları.

* Etkinliklerin dayandığı temel kazanımlar “sosyal-duygusal, bilişsel-zeka, ince-kaba motor” olmak üzere 3 gelişimsel alanı kapsamaktadır.

* Her ay gelişim izlem raporu ile veli bilgilendirme

* Bebeğinizin güçlü ve zayıf yönlerine özel etkinlikler

* Size düşen veli “ev ödevleri”ni yapmak ve bebeğinizle ilgili her türlü bilgiyi bizlerle paylaşmaktır.

BEBEK GRUBUMUZDA KONTENJAN PROBLEMİ OLDUĞUNDAN LÜTFEN TELEFON İLE KONTENJAN SORUNUZ.
Anne Bebek Etkinlik Gruplarımız
Anne ve bebeğin kaliteli zaman geçirmesini, bebeklerimizin oyun içinde öğrenmesini ve sosyalleşmesini hedefleyerek profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmış ANNE-BEBEK ETKİLEŞİMLİ OYUN PROGRAMImız başlamıştır. Haftanın belli saatlerinde gerçekleşen bu program 10-23 ve 24-36 ay arası bebekler için düzenlenmiş özel ortamda uzman eğitimciler tarafından ayrıntılandırılmış ve uygulama öğretmenleri eşliğinde sürdürülmektedir.

Genel hatlarıyla programda;

Sosyal mesaj alma ve tepki verme

Bilişsel farkındalık geliştirme

Oyun becerileri edinme ve geliştirme

İnce ve kaba motor gelişimini destekleme

Anne-bebek etkileşimini daha sıcak ve verimli hale getirme

Sosyal ortama ilişkin olumlu motivasyon sağlama hedeflenmiştir. Tamamı oyun içinde geçen programın tek seansı yaklaşık 90 dakika sürmekte ve annelere ev içi uygulama örnek ve önerilerinin verilmesiyle son bulur. Seans süreçleri;

Ilk 15 dakika: karşılaşma, merhabalaşma, adaptasyon

15 dakika: eğitici, hareketli ve eğlenceli grup oyunu
15 dakika: günün konusu kapsamında müzik ve dans
15 dakika: konuya uygun ince motor etkinliği
15 dakika: yapılandırılmış grup etkinliği
15 dakika: yaşa uygun oyuncaklarla serbest oyun
KATILIM İÇİN (0 312) 343 44 77 nolu telefondan randevu alabilirsiniz.

Mail listemize katılın

[mc4wp_form]