Hedeflerimiz

hedeflerimizNeon yuvanın öncelikli hedefi MUTLU ÇOCUK yetiştirmektir. Okuluna koşar adımlarla gelen; hevesli, yüzü gülen, sevgiye ve ilgiye tok, özgüvenli çocuk Neon yuvanın hedeflediği çocuktur.

NEON yuva, eğitsel hedeflerinde de oldukça iddialıdır;

Neon yuva aşağıda sıralanan eğitsel hedeflere ulaşmakta tek bir yol izler, OYUN. Yuvamızda tüm öğretiler uzmanlarca kurgulanmış eğlenceli oyunların içine saklamıştır. Çocuklarımız bu yuvada hiç ders olmadığını, hep oyun oynadıklarını sanar.

Eğitsel hedeflerimiz;

Görgülü çocuk: Her hafta çocuklarımızı toplumsal yaşama hazırlayan görgü ve davranış dersimiz mevcuttur. Mesela, bizim çocuklarımız kime sen, kime siz diye hitap edeceğini bilirler.

Sosyal çocuk: 1.Sohbet edebilme,2.Liderlik ve uyum özelliklerine eş zamanlı sahip olma, 3.grup önünde konuşma/sunum yapabilme, 4. özür, rica, izin gibi sosyal alışkanlıkları edinme, 5. empati kurabilme; sosyallik adına yuvamızın temel kazanımlarıdır.

Problem çözebilen çocuk: Bizim çocuklarımız haklı haksız ayrımı yapabilir, insiyatif kullanabilir, çözüm stratejisi geliştirebilirler. Çünkü uygulamalı Ben Sorun Çözerim (BSÇ) eğitimi alırlar.

Yaratıcı, özgür, becerikli, doyuma ulaşan çocuk: Bu özelliklere yuvamızda haftada 3 saatimizi ayıracağımız Montessori etkinlikleriyle ulaşılmaya çalışılır. *Montessori çocuğun kendi kendine beceri edinmesi için uygun ortamı hazırlayıp ona müdahalesiz, bağımsız, özgür bir ortamda yanlış yapma ve bu yanlışlardan yola çıkarak doğru yolu bulma becerisi edindirmeyi amaçlar.

Duygusal zekası yüksek çocuk: Çocuklarımızın duygusal hakimiyeti ellerinde tutmalarını sağlayan; korku, kaygı, öfke, utanç, kıskançlık gibi olumsuz duygularıyla baş edebilmelerini sağlayan duygusal gelişim programı uygulamaktayız.

Zeki çocuk: Neon Yuva çocuklarının genetiğiyle getirdiği zekasını maksimum seviyesine çıkarabilmek için ülkemizde ve dünyada ulaşılabilen en etkili zeka gelişim materyallerini kullanmakta, çocuklarının yeteneklerini bir hazine gibi keşfederek gelişimine ön ayak olmaktadır. Her hafta “grup beyin egzersizi” etkinliklerine katılırlar. Montessori matematik oyunlarımızın da matematiksel zeka üzerinde etkililiği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Ana diline hakim çocuk: Neon yuvada tasarlanmış ana dil etkinlikleri sayesinde çocuklarımız dili deyimlerle zenginleştirir, mecazlarla tamamlar. Espiri yetenekleri gelişir. Telaffuzları düzgün, kelime dağarcıkları zengin, konuşmaları akıcı hale gelir.

Sağlıklı çocuk: Yuvamızda taze sıkılmış portakal suyu, günlük süt gibi sağlıklı besinler, organik temizlik materyalleri, plastiksiz ekolojik bir ortam mevcuttur. Bu yönüyle Ankara’daki ender organik yuvalardan biridir.

İngilizce konuşabilen çocuk: İngilizce kelime ezberlemiş çocuk değil İngilizceyi anlayabilen, İngilizceye kulak kabartan ve İngilizceyi konuşabilen çocuklarımız bunu play&learn sistemine borçludur. Oyun içinde İngilizce öğrenirler ve yaşamsal süreçlerine eşlik eden bir İngilizce öğretmenleri vardır.

İlköğretime hazır çocuk: Okulumuzda okuma-yazma öğretilmemektedir. İlkokulun ilk yılı çocukta merak uyandırmalı, çocuk öğrenmenin hazzını tadabilmelidir. Amacımız okumaya, yazmaya, işlem yapabilmeye hazır, motivasyonu yüksek, istekli ve meraklı bireyler yetiştirmektir.

Mail listemize katılın

[mc4wp_form]