Hakkımızda

Genel Tanıtım
Neon yuva, Etlik ve Yenimahalle bölgesindeki “yüksek standartlı butik yuva” açığını kapatmak amacıyla kurulmuş bir aile işletmesidir. Ticarethaneye dönüşmüş, çocukların bakım, beslenme ve eğitimine düşük bütçe ayıran özensiz yuvalara çocuğunu emanet edemeyen bir annenin fikridir Neon Yuva. Bundandır ki çocuklara en iyisini sunmayı hedefler.

İlkelerimiz
Çocuk odaklı olmak;
tüm etkinlikleri çocuğun mutluluğunu hedefler. Hiçbir etkinliğin temel amacı veliye gösteriş olmadığından bu yuvada öğretmen yapımı yırtma yapıştırmalar yerine çocuk yapımı düzgün olmayan ancak paha biçilemez sanat eserleri yer alır. Biliyoruz ki çocuğunuz ne yaparsa sizin için güzel odur.
Şeffaflık
Eğitim ortamlarında yaşanan herşeyin dürüstlük ve samimiyet çerçevesinde veli ile paylaşılması, velinin yuvaya güvenini artıracaktır. Neon Yuva ekibi bunun bilinciyle gün içinde yaşanan olumlu olumsuz her durumu velisiyle paylaşır, hiç bir zaman gerçek olmayan o pespembe tablolardan çizmez. Yaşanan her sorun bu büyük ailenin ortak sorunudur ve birlikte çözüme ulaştırılır.
Fonksiyonellik
Yuvamızda yararlı olmayan hiç bir etkinlik ya da donanıma rastlanmaz. Çocuklarının her dakikasına kıymet veren Neon yuva çocuklarının kafasını gereksiz ezber bilgilerle doldurmaz, onlara okunacak her satırın, onlarla oynanacak her oyunun “işe yarar”lığını gözetir.
Kalite
Yuvamızın donanımından personeline, beslenmesinden temizliğine kadar her alanda masrafsızlık değil kalite ilke edinilmiştir. Yuvamızın havasını soluyan her birey bunun farkına varır.

Hedeflerimiz
Neon yuvanın öncelikli hedefi MUTLU ÇOCUK yetiştirmektir. Okuluna koşar adımlarla gelen; hevesli, yüzü gülen, sevgiye ve ilgiye tok, özgüvenli çocuk Neon yuvanın hedeflediği çocuktur.

NEON yuva, eğitsel hedeflerinde de oldukça iddialıdır;

Neon yuva aşağıda sıralanan eğitsel hedeflere ulaşmakta tek bir yol izler, OYUN. Yuvamızda tüm öğretiler uzmanlarca kurgulanmış eğlenceli oyunların içine saklamıştır. Çocuklarımız bu yuvada hiç ders olmadığını, hep oyun oynadıklarını sanar.

Eğitsel hedeflerimiz;

Görgülü çocuk: Her hafta çocuklarımızı toplumsal yaşama hazırlayan görgü ve davranış dersimiz mevcuttur. Mesela, bizim çocuklarımız kime sen, kime siz diye hitap edeceğini bilirler.

Sosyal çocuk: 1.Sohbet edebilme,2.Liderlik ve uyum özelliklerine eş zamanlı sahip olma, 3.grup önünde konuşma/sunum yapabilme, 4. özür, rica, izin gibi sosyal alışkanlıkları edinme, 5. empati kurabilme; sosyallik adına yuvamızın temel kazanımlarıdır.

Problem çözebilen çocuk: Bizim çocuklarımız haklı haksız ayrımı yapabilir, insiyatif kullanabilir, çözüm stratejisi geliştirebilirler. Çünkü uygulamalı Ben Sorun Çözerim (BSÇ) eğitimi alırlar.

Yaratıcı, özgür, becerikli, doyuma ulaşan çocuk: Bu özelliklere yuvamızda haftada 3 saatimizi ayıracağımız Montessori etkinlikleriyle ulaşılmaya çalışılır. *Montessori çocuğun kendi kendine beceri edinmesi için uygun ortamı hazırlayıp ona müdahalesiz, bağımsız, özgür bir ortamda yanlış yapma ve bu yanlışlardan yola çıkarak doğru yolu bulma becerisi edindirmeyi amaçlar.

Duygusal zekası yüksek çocuk: Çocuklarımızın duygusal hakimiyeti ellerinde tutmalarını sağlayan; korku, kaygı, öfke, utanç, kıskançlık gibi olumsuz duygularıyla baş edebilmelerini sağlayan duygusal gelişim programı uygulamaktayız.

Zeki çocuk: Neon Yuva çocuklarının genetiğiyle getirdiği zekasını maksimum seviyesine çıkarabilmek için ülkemizde ve dünyada ulaşılabilen en etkili zeka gelişim materyallerini kullanmakta, çocuklarının yeteneklerini bir hazine gibi keşfederek gelişimine ön ayak olmaktadır. Her hafta “grup beyin egzersizi” etkinliklerine katılırlar. Montessori matematik oyunlarımızın da matematiksel zeka üzerinde etkililiği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Ana diline hakim çocuk: Neon yuvada tasarlanmış ana dil etkinlikleri sayesinde çocuklarımız dili deyimlerle zenginleştirir, mecazlarla tamamlar. Espiri yetenekleri gelişir. Telaffuzları düzgün, kelime dağarcıkları zengin, konuşmaları akıcı hale gelir.

Sağlıklı çocuk: Yuvamızda taze sıkılmış portakal suyu, günlük süt gibi sağlıklı besinler, organik temizlik materyalleri, plastiksiz ekolojik bir ortam mevcuttur. Bu yönüyle Ankara’daki ender organik yuvalardan biridir.

İngilizce konuşabilen çocuk: İngilizce kelime ezberlemiş çocuk değil İngilizceyi anlayabilen, İngilizceye kulak kabartan ve İngilizceyi konuşabilen çocuklarımız bunu play&learn sistemine borçludur. Oyun içinde İngilizce öğrenirler ve yaşamsal süreçlerine eşlik eden bir İngilizce öğretmenleri vardır.

İlköğretime hazır çocuk: Okulumuzda okuma-yazma öğretilmemektedir. İlkokulun ilk yılı çocukta merak uyandırmalı, çocuk öğrenmenin hazzını tadabilmelidir. Amacımız okumaya, yazmaya, işlem yapabilmeye hazır, motivasyonu yüksek, istekli ve meraklı bireyler yetiştirmektir.
Farkımız
Neon Yuva BUTİK bir çocuk yuvasıdır.

Günümüzde düşük bütçeli, özensizce açılmış bir çok küçük ve sıradan yuvanın kendini butik yuva ilan etmesi ailelerin aklını karıştırmaktadır. Oysa Ankara ilinde yer alan butik yuvaların sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir.

Butik yuva olmak öncelikle yüksek kalite standartlarına sahip olmaktır.

Aynen butik giyim mağazalarında herkeste olan değil de farklı ve özgün tasarımların yer alması gibi butik yuva da donanımından eğitim programına kadar her alanda sıradışıdır.

Butik yuva küçüktür, konsantredir, Çocuğunuz burada büyük kalabalıklar içinde kaybolmaz, unutulmaz, ertelenmez; biriciktir, özeldir.

Gereksiz yazışmalar, sekreterler ve randevular yoktur.Kapıdan giren her personel sizi, siz de onları tanırsınız. Aşçımız çocuğunuzun tarçın sevmediğini sizin kadar iyi bilir.

Butik yuvanın bir kolejin gölgesi altında kalmış anasınıflarından farklıdır , tek işi okul öncesi çocuklardır, tüm enerjisini buna harcar.

Kişi başına düşen ilgi ve özenden ödün vermemek amacıyla kontenjanını hep düşük tutar. Bu sebeple ne yazık ki her çocuk; butik çocuk yuvasında eğitim alma şansına sahip olamaz.

Neon yuva her öğretiyi uzmanları tarafından geliştirilen özgün bir oyun içine gizleyen, çocuklarının yetenekleri keşfetme yolunda profesyonel test ve uygulamalar kullanan, personelinin kalite ve doyumunu önemseyen, profesyonel olduğu kadar heyecanlı ve hevesli olan, okula ilişkin esnek kararları (örneğin kullanılacak sütün markasına oy çokluğu ile karar veren) velilerle birlikte alan farklı bir yuvadır;

Çocuğu için en iyisini arayan bir annenin hayallerinden gerçeğe dönüşen yuvamızı tanıdığınızda okul öncesi eğitime ilişkin bakış açınız tamamen değişecektir.

Adaptasyon Programı
Yuvamıza yeni katılan öğrencilerin okula uyumunu hızlandırmak ve güçlendirmek için uygulanan 2 haftalık bir programdır. Avrupa’daki pilot anaokullarında uygulanan ve başarılı sonuçlar elde edilen programın amacı;
çocuğun okula güvenini ve motivasyonunu sağlamak,
öğretmeni ve arkadaşları ile arasında bağ oluşturmak ve ekibe aidiyet geliştirmek,
okul mekanını benimsemesine yardımcı olmak.

Bilimsel çalışmalar bu program dahilinde okula başlayan öğrencilerin ileriki dönemlerde okula ilişkin istek ve motivasyonlarının daha güçlü olduğunu göstermektedir.

Okul Servisimiz
Tüm Etlik ve Yenimahalle Bölgesine servis hizmetimiz mevcuttur.

Okulumuz 07:30-18:45 saatleri arasında açıktır.

Mail listemize katılın

[mc4wp_form]