EĞİTİM

Neon yuva 12 kişilik butik sınıflarda her kazanım ve öğretiyi oyunun içine saklamayı başarmış özgün bir “oyunla eğitim” programı uygular.

  • Yuvamız Milli Eğitim Bakanlığından onay almış bir özel okuldur. Milli eğitim müfredatı eksiksiz takip edilmekte ancak bununla yetinilmemektedir.
  • Okulumuzda “okuma yazma” öğretilMEMEKtedir. Çocuklarımız okuma yazmaya hazır hale getirilmektedir.
  • Okulumuzda matematik sevdirilmesi gereken bir oyun olarak görülür. Çocuklarımızın matematiksel düşünme gücünün yükselmesi, bunu hayatın parçası haline getirerek matematikten zevk almaları en önemli matematiksel hedefimizdir.
  • Ayrıca belirlediğimiz kazanımlar doğrultusunda çocuklarımızın entelektüel gelişimini destekleyici etkinlikler gerçekleştirilmektedir. “Küçük öğretmenler sunumu” ve “çocukça genel kültür” saatlerimiz bu etkinliklerden bazılarıdır. Yuvamızda her hafta gezi, gözlem ve gösteri etkinliklerinden birine yer verilmektedir.
  • Yuvamızda sürekliliği olan aikido, İngilizce, orff, drama, dans, cimnastik gibi BRANŞ DERSLERİnin yanı sıra günü birlik yuvamızı ziyaret edecek sanatkarların vereceği tek seanslık tanıtım dersleri de olacaktır. Bunlar marangozluk, takı tasarımı, pasta süsleme, seramik ve ebru gibi dersleri kapsamaktadır.
  • Anadil gelişimine yönelik hedeflerimiz de sıradışıdır. Kelime haznesi geniş, mecaz, deyim, ima ve espiri yeteneği gelişmiş, dilin gizli anlamlarına hakim, ana dilini beden dili ile destekleyebilen, telaffuzu düzgün bireyler yetiştirebilmek için uzmanlarımız tarafından oyun ve etkinlikler düzenlemektedir. Ayrıca çocuklarımız her gün 20 dakika süren yarı yapılandırılmış halka sohbetine katılırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mail listemize katılın

[mc4wp_form]