Beslenme

Yuvamızda kriter sağlık ve lezzettir, asla masrafsızlık değildir.

Basit ve lezzetsiz yemeklere yer yoktur.

Hamurişi ağırlıklı menülerin çocukların zihinsel ve bedensel gücüne olan olumsuz etkisi bilindiğinden yuvamızda hamur işi besinler azınlıktadır.

Hazır çorba, yıllanmış kızartma yağları, paket meyve suları yuvamızın kapısından bile giremez.

Menülerimizi incelediğinizde taze sıkılmış portakal suyu, kuzu çöp şiş, ananas gibi besinlerin de menülerimizde yer aldığını göreceksiniz. Ayrıca salça, tarhana, zeytin yağı, bal gibi besinleri velilerimizin yardımıyla en doğal haliyle çocuklarımıza sunmaya çalışmaktayız.

Oluşturduğumuz gurme çocuk menüsü Milli Eğitim Bakanlığı dışında bir diyetisyen tarafından sadece kalori ihtiyacı değil vitamin-protein ve karbonhidrat dengesi de göz önüne alınarak kontrol edilmektedir.

 

Okulumuzda Sağlık

Çocuklarımız 2 haftada bir doktorumuzun rutin kontrollerinden geçer. Bu muayeneler çocuklar için korkutucu olmaz, hatta gerçek yaşam sınıfında doktorculuk oyunu içinde gerçekleşeceğinden zevkli bir etkinliğe dönüşür.

 

Okulumuzda Temizlik

Evlerde ya da iş yelerinde kullanılan sıradan deterjanlar çocuklarımızın yuvada bulunduğu saatlerde kullanılmaz. Çocuklarımız yuvadayken belirlenmiş 2 ORGANİK temizlik markasının ürünleri ile temizlik yapılır.

 

Okulumuzda Güvenlik

  • Okulumuz 24 saat kamera ile izlenmekte, ayrıca panik durumunda polis ve ambulans desteği sağlayan alarmlı güvenlik sistemi ile korunmaktadır.
  • Okulumuzda güvenlik tehditi yaratabilecek her türlü keskin ve sivri kenarlar yumuşak dolgu malzemesi ile kaplanmıştır.

Mail listemize katılın

[mc4wp_form]